Grupul țintă al proiectului

„Acces și echitate în universități. Demersuri antreprenoriale inovatoare pentru studenți și cadre didactice”

Grupul țintă al proiectului include trei categorii de persoane, conforme cu obiectivele competiției de proiecte:

a) studenți din învățământul tertiar universitar, în special cei care provin din grupuri vulnerabile, cu accent pe populația romă, cei din mediul rural și studenții netradiționali;

b) personal didactic din învățmântul superior și personal implicat în dezvoltarea de programe de studii din învățământul tertiar universitar;

c) elevi de liceu din județele în care va fi implementat proiectul, situate în 3 regiuni mai puțin dezvoltate ale României;

În grupul țintă studenți din învățământul tertiar universitar, proiectul vizează un total de:

445 de persoane, din care 320 din categorii vulnerabile (etnie romă, studenți netradiționali sau din zonă rurală).

În grupul tință elevi de liceu sunt vizate un total de:

100 de persoane înscrise ca GT (participanții la școala de vară);

campanie de conștientizare în licee a rolului educației care vizează 800 de elevi.

În grupul țintă personal didactic din învățământul superior și personal implicat în dezvoltarea de programe de studii din învățământul terțiar universitar sunt vizate:

80 de persoane, angajați ai universităților partenere în proiect.

Noi, cei din echipa proiectului îți dorim o zi productivă în continuare!